יכולות

תכנון וייצור אבטיפוס

תכנון וייצור אבטיפוס מדויק ואיכותי, המשמש כדגם ראשוני ובסיסי של המוצר.

אב טיפוס מיוצר במטרה לבחון את המוצר לעומק בטרם המעבר לשלב הייצור ההמוני. בשלב זה מבצעים בדיקה קפדנית של נוחות השימוש, מבחני עומס, ניסויי תפקוד, בדיקת אלטרנטיבות לחומרים ועוד. במידת הצורך, מבצעים מספר התאמות ותיקונים, עד שמגיעים למוצר מדויק המאפשר את המשך התהליך והתחלת הייצור ההמוני. אב טיפוס איכותי ומדויק, יכול לחסוך עוגמת נפש ועלויות רבות הכרוכות בייצור תבנית ליצור המוני של מוצר לא תקין.

תהליך של ייצור מוצר חדש כרוך בשלבים רבים, החל משלב הרעיון הראשוני ועד לשלב הייצור ההמוני. אחד השלבים הקריטיים בתהליך אשר עליו יקום ויפול הדבר, הוא תכנון וייצור אב טיפוס מדויק ואיכותי המשמש כדגם ראשוני ובסיסי של המוצר.

אב טיפוס מיוצר לאחר שלב התכנון והעיצוב ההנדסי ומטרתו לבחון את המוצר לעומק בטרם המעבר לשלב הייצור ההמוני. בשלב זה מבצעים בדיקה קפדנית של נוחות השימוש, מבחני עומס, ניסויי תפקוד, בדיקת אלטרנטיבות לחומרים ועוד. לא פעם קורה שבמהלך בחינת דגם מתגלים ליקויים ובעיות שונות ונדרשים לבצע מספר התאמות ותיקונים. לעיתים אף מבצעים מספר נסיונות עד שמגיעים למוצר מדויק המאפשר את המשך התהליך והתחלת הייצור ההמוני. מקרים כאלה מחדדים את החשיבות שביצירת אב טיפוס איכותי ומדויק, אשר יכול לחסוך עוגמת נפש ועלויות רבות הכרוכות בייצור תבנית ליצור המוני של מוצר לא תקין.

אפשרויות ליצירת אב טיפוס

תכנון תבנית אב טיפוס הוא מלאכת מחשבת שכוללת צוותי מהנדסים ומעצבים תעשייתיים המשתמשים בשרטוטים, בתוכנות מחשב ובטכנולוגיות שונות להדמיה של המוצר ובחינתו. קיימות מספר דרכים ליצירת אב טיפוס, בניהן ניתן למנות ייצור באמצעות הדפסת תלת מימד, ייצור בעיבוד שבבי וייצור תבנית נסיונית.

ייצור בהדפסת תלת מימד – בשיטה זו מדפיסים דגם בדיוק מירבי המאפשר לבחון את הגיאומטריה של המוצר ואת עמידותו תחת לחצים שיופעלו עליו. שיטה זו מתאימה לבניית דגמים קטנים ובינוניים. ניתן להשתמש בחומר הפלסטי הסופי של המוצר או בחומר המדמה אותו.

ייצור בעיבוד שבבי – בשיטה זו משתמשים במכונות לעיבוד שבבי כמו כרסום CNC , חריטה, השחזה . מכונות אלו מאפשרות עיבוד של חומרי גלם פלסטיים שונים במצב מוצק , עץ , מתכת  ועוד. שיטה זו מתאימה לייצור דגמים בגדלים בינוניים וגדולים ברמת דיוק גבוהה.

בניית תבנית נסיונית – שיטה זו נפוצה לבחינת דגמים של תבניות להזרקת מוצרי פלסטיק . בשיטה זו בונים תבנית אמתית לסדרות קטנות מאוד עם מובלעת אחת מאלומיניום או פלדה רכה המאפשרת ייצור בכמות קטנה. היתרון של שיטה זו הוא שמתקבל דגם מלא המאפשר לבחור את כל תכונות המוצר.

תכנון וייצור תבנית אב טיפוס ברוזנשיין פלסט

חברת רוזנשיין פלסט הינה חברה ותיקה ובעלת ידע וניסיון רב בתחום תכנון ופיתוח מוצרי פלסטיק. החברה מעמידה לרשות לקוחותיה שירותי תכנון וייצור תבניות אב טיפוס לתבניות הזרקת פלסטיק על ידי צוות מומחים המורכב ממהנדסי פלסטיק ומהנדסי תבניות.
בתום מלאכת תכנון דגם התבנית, ניתן לייצר אב טיפוס בשיטת הדפסת תלת מימד, בעיבוד שבבי או על ידי בניית תבנית נסיונית. בחירת הטכנולוגיה לייצור הדגם נעשית בהתאם לשיקולי הלקוח ולשיקולים הנדסיים מקצועיים הלוקחים בחשבון את גודל המוצר ותכונותיו.
כל תהליך התכנון והפיתוח המתקיים במפעלי החברה בארץ ובסין מתקיים תחת בקרה ובדיקות איכות מחמירות של צוות המומחים של רוזנשיין פלסט.

למידע נוסף אודות תהליך תכנון וייצור תבנית אב טיפוס ניתן ליצור קשר בטלפון 03-5593004 או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

 

heb map blob

צרו קשר

רוזנשיין פלסט בע"מ.

רחוב פרופסור שור 44 חולון.

טלפון: 03-5593004 / 03-5505880

דוא"ל: sales@tplastic.co.il

    דילוג לתוכן